Loading...

Web Sitemize Hoş Geldiniz...

Pazartesi - Pazar : 9:00 - 19:00

su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti


Su Kaçağı Tespit Cihazları İle Kırmadan Noktasal Profesyonel Ekiblerimizle Su Kaçağı Tespiti Yapıyoruz.

Firmamız su kaçağı tespiti alanında kesin çözüm üretmektedir; evinizde veya işyerinizde su kaçak sorununuz mu ? var bizi aramanız sorununuzu net bir şekilde garantili olarak çözecektir.

Su kaçağında ki en önemli problem su faturalarınızdaki inanılmaz artış ve kaçaklardan meydana gelen kabarma, çatlakla ve en önemlisi alt komşunuzun tavan ve duvarlarından akan su sızıntısıdır ve başınızın ağrıması için yeterlidir.
Bilinmeyen su sızıntılarını, su kaçağı bulma makinesi ve ustaların tecrübesi ile birlikte tadilatı minimum seviyede tutarak çalışıyoruz. Konutunuzda su tesisat kaçak bulma hizmetini profesyonel anlamda dürüst çalışma prensibiyle veren su tesisatı kaçak tespiti kuruluşlarından biriyiz.

Kaçak su tespiti hiçbir yeri kırmadan noktasal olarak tespit etmekteyiz. Yapmış olduğumuz su kaçağı onarımı firmamız garantisindedir. Anında su kaçağı tespiti yapılır ve tadilat işlemleri gerçekleştirilir; Su kaçağı için son teknolojide bir alt yapıya sahip firmayız.Gerekli su kaçak testlerini anında yapar su kaçağınızın yerini bilgisayarlı sistemile noktasal olarak tespit edip garantili olarak tamiratını yapmaktayız.Su Kaçakları İçin Sakın Evinizi Kırdırmayın!

İstanbul bölgesinde bilgisayarlı su kaçağı tespiti cihazı kullanarak su kaçaklarını kırmadan buluyoruz. Bu sorun özellikle de tuvalet, banyo, mutfak gibi yoğun su kullanılan yerlerden olabileceği gibi duvar ve fayans arkalarındaki boru patlamalarından da kaynaklanabilinir. Sizlere su borusu kaçağı burada demek hakikaten çok zor bir iştir. Aslında iki dudağımızın arasından çıkacak bir kelimedir fakat atık su gider boruları çok oyalayan ve ekiplerimizi yanıltmaya yönelik birçok etkeni içinde bulunduran bir borudur. Dikkat edin zaten çoğu firma atık suya bakmıyoruz derler. Su, önüne çıkan her ufak boşluktan geçebilir. Bu nedenle bazen farklı bir daireden sızan su üst katınızdan geliyormuş gibi görünebilir. Bu durumda su kaçak kaynağı siz olmayabilirsiniz ve bu nedenle kırdırmadan önce tespit yaptırmak en doğru karardır.

su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Nasıl Bulunur (Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir)?

Su kaçakları yapınızın duvar ve fayans aralarında kendini belli eden bir tesisat sorunudur. Su kaçakları yapıların sıcak, soğuk ve atık su giderlerinden kaynaklanabilmektedir. Su kaçağı problemi kendi dairenizden ve yahut üst veya yan komşunuzun tesisat bile kaynaklanabilir. Suyun yolunu yaparak ilerlemesinden dolayı su kaçakları sizin ve ya komşunuzun dairesinde kendini belli edebilir.

Servisimiz adrese gittikten sonra ilk olarak temiz su tesisatı yani şebeke suyunda herhangi bir kaçak var mı yok mu kontrol eder. Yapılan şebeke suyundaki kaçak su bulma kontrolleri su kaçak bulma dedektörleri sayesinde daha hızlı ve noktasal olarak ortaya çıkar. Su kaçak bulma cihazı ile yapılan aramada su sızıntısı olan bölgede su kaçak tespit makinamız hemen uyarı vermektedir. 1 metre derinliğe kadar su kaçak tespit makinamız ölçüm yapmaktadır.

Bu cihazlar sırasıyla su kaçağı tespit cihazı, geniş alan su kaçağı bulma cihazı, kanal görüntüleme kameraları, firmamız tarafından kullanılmaktadır. Şebeke suyundaki kontrol tesisata uygulanan basınç testi ile kendini belli eder. Temiz su tesisatınızda sıcak su ve soğuk su ayrımı yapılmaksızın tüm su borusu tesisatı kontrol edilir. Daha sonra su kaçağının yeri bulunduktan sonra o noktayı müşterimizin talebine bağlı olarak kırıp gösteririz. Çıkan arızaya göre fiyat verilerek tamiratı ve onarımı gelen ekibimiz aynı gün içerisinde gerçekleştirir. Su tesisat borularında çürüme meydana gelmiş ise onarımı bir sonraki güne sarkabilir. Su sızdıran bölgeyi tespit ettikten sonra boruda meydana gelen hasarı onarmak için en uygun çözüm borunun yenisi ile değiştirilmesidir. Borunun su kaçıran yeri tespit edildikten sonra bir veya iki seramik kırılıp su kaçağıtamiri yapılır.

Kırmadan su kaçağı tespiti ve su kaçağı bulma konusunda İstanbul anadolu yakasının tüm bölgelerine servis hizmeti veriyoruz. Kimyasal veya ilaç uygulamalarına en son çare olarak başvurmanızı öneririz. Plastik boruda kimyasal uygulama bulunamayan kaçaklar için uygulanır. Kimyasal uygulamanın ömrü az olduğu için bu çözüm şeklini firmamız tarafından önermiyoruz.

Ekiplerimiz temiz su tesisatında herhangi bir su kaçağına rastlamaz ise bir sonraki aşama atık su gider borularını kontrol etmek olur. Atık su gider boruları işin en zor kısmıdır. Boru görüntüleme kameraları ile contası sıyrılmış veya borularda kırık çatlak aramaya başlanır. Evinizdeki nem, rutubet, duvarda su sızıntısı, seramiklerin üzerinde sararma, tavanda siyahlanma veya küflenme gibi problemin neden kaynaklandığını araştırmak ve su kaçağı tespiti için firmamıza bir telefon açmanız yeterlidir.

su kaçağı tespiti
su kaçağı tespiti

Bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınızmı var? Bizi Arayın.